בתי מרקחת קשובים
למען הקשב והריכוז שלך
 

.

 
מינוני ריטלין  |  התאמת התרופה לקשב וריכוז  |  למה ריטלין לפעמים לא עוזר  |  מרשם תקין  |  סטרטרה Strattera  |  אדרל Adderall  |  פוקלין Focalin  |  ויואנס Vyvanse  |  מדבקות דיטרנה Daytrana  |  רופאים לקשב וריכוז  |  מדוע אין סבסוד לתחליפי ריטלין  |  פורום טיפול תרופתי  |  להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית  >>  ארועים וחדשות
ארועים וחדשות
 
סטטוס של אברי גלעד, תיאור הפרעת קשב מדויקת ובהירה לחלוטין
הפרעת קשב יש לי הפרעת קשב. יש לה המון השלכות על כמעט כל תחום בחיי. בזבזתי 12 שנים שלמות בישיבה בכיתות לימוד בהן לא למדתי דבר, רק בניתי תחושת אי מסוגלות עצומה. שלוש פעמים בשנה היו הוריי שומעים באסיפות הורים את המנטרה "הוא יכול אבל הוא לא רוצה" וגם "הוא עצלן" הלך לא רע. מעולם לא הכנתי שיעורי בית, מעולם לא כתבתי עבודה. העתקתי, תיחמנתי, הסתדרתי. לא יכולתי ולא ידעתי למה, וכך השתכנעתי שאני פגום. אז לא ידעו על הפרעת קשב, לא טיפלו בה, וכך נאלצתי להסתדר לבד. יצרתי מסלולים עוקפי הפרעה, במבחנים הייתי כותב קטעי הומור במקום לענות על השאלות, כי לא ידעתי מה התשובות. זה עבד, איכשהו. אחר כך הסתבר שיש להפרעה גם צדדים חיוביים, שיש לי מוח מהיר וחד, וגם אם איננו יכול להתמקד לאורך זמן במשימות רציפות, הוא יודע לתת ספרינטים מאד מהירים לטווחים קצרים. ככה נהייתי איש תקשורת ולא יועץ פיננסי, למשל. לכן גם לא אלך לפוליטיקה כנראה, לצערי. יש לי בעיות ביחסי אנוש, לא תמיד אני מבין סיטואציות רגשיות ויודע להגיב בהתאם, ולכן יש אנשים שחושבים שאני מתנשא. זה קשור גם לבעיות בכל מה שקשור לזוגיות, כמה מערכות זוגיות נהרסו לי ולא הבנתי למה.... (הפיתרון- זוגיות עם בת זוג עם הפרעה דומה). אני אימפולסיבי אבל שנון, לא יכול ללמוד כמעט כלום באופן הרגיל אבל לומד המון מליקוט עצמאי של ידע, לפעמים אטום לגמרי ולפעמים רגיש מדי, ותמיד מעניין לי בחיים הפנימיים, וזה בא עם כמות סבל פנימי לא מבוטלת (שווה ללמוד לימודים רוחניים כלשהם, עוזר מאד). אשמח אם ביחד נכתוב כאן את המגוון העצום של תופעות שיש להפרעת קשב, כי אין שתיים זהות. אשמח שבעתיים אם מי שרוצה להגיב יהיה הפעם רק מי שיש לו הפרעה או חי ליד הפרעה של מישהו אחר, ויכתוב דבר אחד טוב , מתנה, שיש בהפרעה ואחד שמקשה את החיים מאד. אני מקווה שאם יגיבו רבים, אז אנשים שחושדים שהם נשאי ההפרעה יוכלו לקרוא ולאבחן עצמם ראשונית, לפני אבחון מסודר. ולא, אני לא לוקח ריטלין כעת, הוא עושה לי תופעות לוואי לא נעימות, וכן, אני כל כך מצטער שלא פגשתי אותו כשהייתי בן שש. אז כתבו דבר אחד טוב שיצא לכם מזה, ואחד שעושה לכם את המוות.
https://www.facebook.com/pages/%D7%90%D7%91%D7%A8%D7%99-%D7%92%D7%9C%D7%A2%D7%93-Avri-Gilad/442617815831154

משרד החינוך אוסר על מורים להכריח ריטלין
משרד החינוך אוסר על המורים להתנות השתתפות הילד בכיתה בלקיחת ריטלין. חגי שור מתראיין לערוץ 23 בנושא זה.
http://www.youtube.com/watch?v=iN7pQGA4xBs

כתבה מרגשת בידיעות אחרונות
בכתבה מספרים אברי גלעד, חלי גולדנברג, אלי ישראלי ואלון הלל על חייהם על הפרעת קשב וריכוז.
http://ritalin.co.il/image/users/47516/ftp/my_files/Magazine090209.pdf

תזונה ו ADHD יש קשר?
יש תיאוריות רבות ואמונות שונות בדבר הקשר בין ADHD לבין תזונה. החשוד העיקרי הוא הסוכר. באנגליה נערך מחקר על ידי מומחים לתזונה שבדק את השפעת התזונה בכלל, והשפעת הסוכר בפרט. נמצא כי תזונה משפיעה רק על אחוז קטן מאד של הילדים. הגורם המכריע הוא תורשה.
http://www.medicalnewstoday.com/articles/109339.php

משרד הבריאות פרסם חוזר הנחיות החדשות לגבי אבחון הפרעת קשב
משרד הבריאות פרסם חוזר מנכ"ל המפרט את ההנחיות החדשות לגבי אבחון קשב. החוזר קובע כי 5-10% מהאוכלוסיה סובלים מהפרעת קשב, וכי ההפרעה קיימת גם במבוגרים. החוזר מפרט את דרכי האבחנה הרצויות.
http://www.ritalin.co.il/image/users/47516/ftp/my_files/חוזר%20מנכל%20-%20הנחיות%20לאבחון%20קשב.pdf